Sosyal Personel ve İK Süreci
‘2019 Küresel İnsan Kaynakları Trendleri’ açıklandıx
‘2019 Küresel İnsan Kaynakları Trendleri’ açıklandı bunların ışığında ve firma yetkililerinin açıklamalarından giderek bir yazı oluşturulmuştur.

İnsan Kaynakları ve iş dünyasından 10 bin yöneticinin görüşleriyle hazırlanan ‘Sosyal girişime liderlik etmek: İnsana odaklanarak yeniden icat etmek’ başlıklı 2019 Küresel İnsan Kaynakları Trendleri raporunda Deloitte, çalışanlar için kimlik ve anlam oluşturulmasına yardımcı olunması kapsamında; işgücü ile etkileşim kurma, motive etme ve deneyimleri kişiselleştirme de dahil, organizasyonların, kendilerini nasıl yeniden icat edebileceklerine yönelik yöntemleri araştırıyor.
Araştırmaya katılanlar, sosyal girişimin rolünün her zamankinden daha önemli olduğunu belirtirken; sosyal girişime liderlik etme ile organizasyonun finansal performansı arasında pozitif bir bağlantı olduğunu ifade ediyor. Endüstride öncü konumdaki sosyal işletmelerin yüzde 73’ü, 2019’da, 2018’e nazaran daha etkili bir iş büyümesi beklerken; bunların yüzde 55’i için, sosyal girişim bir öncelik taşımıyor. Ancak, yüzde 19’u organizasyonlarının, bir sosyal işletme olarak olgunluk döneminde, ‘endüstri liderleri’ olduklarını belirtiyor.
Yüzde 44’lük bir oran ise, bugün, sosyal girişim konularının, organizasyonları için; üç yıl öncesinden daha önemli olduğunu ifade ederken yüzde 56’lık bir kesim de gelecekteki üç yıl içerisinde daha da önemli olmasını bekliyor.

Dijital vizyoner olmak gerekecek

İlk ve en önemli olarak dijital liderler vizyoner olmak zorundalar. Günümüzün sadece yönetici veya operatör (emir komuta zinciri) ağırlıklı liderlik bakış açısı giderek yok olacak.

Dijital liderler eşi bulunmaz büyük fikirleri hayal etmek için kendilerinde ve takımlarında inovatif bir ruha ihtiyaç duyacaklar. Ve bu fikirleri hayata geçirebilmek için hem iş kavrayışına, hem de teknolojiye yatkın olmak zorunda olacaklar. Yani teknoloji ve özişi birleştirebilen insanlar liderlik edebilecek.

Akıllı risk alıcı olmak gerekecek


Risk alarak dijital liderler yeni olanaklara kapı açacaklar. Örneğin yeni pazarlar, yeni müşteriler ve yeni buluşlar veya inovasyonlar. Fakat liderler riskleri yönetmek konusunda akıllı olmak da zorundalar.Veriyi araştırabilmeliler (ki giderek büyük veri hayat gerçeği olacak) ve gerçekleri anlamak için analitiği inceleyebilmeliler, yorum yapabilmeliler ve harika sonuçlar sağlayan, teslimat yapabilen stratejiler geliştirebilmeliler, ayakta kalabilmek için buna mecbur  olacaklar. 

Güvenli kaptan olmak gerekecek

Öngörülemeyen değişim iş hayatında yeni normali oldu. Dijital liderler bu gerçeği kabul etmek zorundalar ve belirsizlik olan bir ortamda yol bulma sanatı konusunda deneyimli ve rahat olabilmeliler. Bu ise, bazen bilinemeyen veya öngörülemeyen zorluklara dayanıklı, esnek ve sürekli bir organizasyon inşa etmek demektir. Ve aynı zamanda büyüme için yeni fırsatlar yaratmak.

Liderlerin kendilerinin bu değişim için katalizör olmaları gerekiyor.
Amacı ortaya koymak ve kendilerinden daha güçlü olacak takımları için doğru ortamı yaratmak. Sınırları zorlamalı ve inovasyon (süreç, teknoloji, iş modeli vb) yapma hedefinde olduklarını hiç akıldan çıkarmamalılar. 

 NEDEN DİJİTAL LİDER?


70 % Oranında C-Level Profesyonel dijital platformlardan ilk olarak LinkedIn’e katılıyor
PLATFORMLAR  50 % Twitter 47 % 45 % LinkedIn Facebook

70 % Müşterilerin 2/3’ü Dijital Liderlerin, şirket algılarında pozitif etkilisi olduğunu söylüyor.
81 % Dünyanın en saygın kuruluşlarının CEO’ları sosyal platformlarda yer alıyor.
75 % Sosyal platformlarda aktif liderlerin vizyoner bakış açısı pozitif algılanıyor
BUGÜN 16 % 3-5 YIL İÇİNDE Müşterileri ile iletişim adına sosyal medya platformlarını kullanan C-Level Executive oranı

64% Oranında takipçi, liderin şirketini de takip ediyor.

5 çalışandan 4’ü Dijital Liderler ile çalışmayı tercih ediyor.

DİJİTAL LİDER OLMAK NE SAĞLAR?


1.MARKAYI GÜÇLENDİRMEK & BÜYÜTMEK
2. KENDİ VE ŞİRKETİN NETWORK AĞINI GELİŞTİRMEK
3. FİKİR LİDERLİĞİ İNŞA ETMEK
4. PAYDAŞLARLA İLİŞKİ GELİŞTİRMEK
5. ŞİRKETİNE İNSANİ DEĞER KATMAK
6. YENİ MÜŞTERİLERE ULAŞMAK
7. ŞİRKETİNE YENİLİKÇİ İMAJI SAĞLAMAK
8. ÜRÜN VE HİZMETLERİ ADINA GÜVEN OLUŞTURMAK
9. YENİ YETENEKLERİ ŞİRKETİNE KAZANDIRMAK
10. ÇALIŞANLARINA POSİTİF MORAL SAĞLAMAKYeni jenerasyon çalışanlarla iletişime geçmek adına methodlarımızı değiştirmemiz gerekli. Bizler e-mail jenerasyonuyuz. Onlar ise sosyal medya jenerasyonu.CEO, Banking, Argentina
 GÜÇLÜ KİŞİSEL MARKANIN BİLEŞENLERİ


MARKA DEĞERLERİ OLUŞTURMA


  • ·        Geleceğin Liderlerini Yetiştiren
  • ·        Takım Oyuncusu
  • ·        Fikir Lideri
  • ·        Performans Öncüsü
  • ·        Harekete Geçiren
  • ·        Enternasyonel


BLOG VE İÇERİK YAYINLAYARAK...

FİKİR LİDERİ OLARAK TANINMA & FARKLI FIRSATLAR İLE KARŞILAŞMA İMKANI BULACAKSINIZ.
KURUMUNUZU EN YETENEKLI ADAYLAR IÇIN %58 ORANINDA DAHA CAZİP KILACAKSINIZ.
ŞİRKETİNİZİN ONLINE MEDYA HESAPLARINA %80 ORANINDA YENİ ZİYARETÇİ KAZANDIRACAKSINIZ.

 BLOG KONU BAŞLIKLARI
 

1.SEKTÖREL GELİŞMELER 
Kendinize ait fikirleri sunmaya özen gösterin. Stratejik bakış açınızı yansıtan yazılar ile sektörel tecrübelerinizi aktarın.

2.GEÇMİŞ / MEVCUT PROJELER 
Yazılarınızda problemi açıkladıktan sonra nasıl çözümlediğinizi yazın, bakış açınızı, aldığınız kararları ve düşünme şeklinizi aktarın.

3.SEKTÖREL PROBLEMLER 
Sektörünüzün ortak problemlerini kaleme alın ve çözüm yolları adına bakış açınızı yansıtın.

4.GÖZLEMLER 
Deneyimlediğiniz ürün ve hizmetler ile ilgili gözlem yazılarınız sektörünüzün ilgisini çekebilecek faydalı bilgiler içerecektir.

5.SIKÇA SORULANLAR 
Eğer alanınızda sıkça karşılaştığınız sorular var ise bu konuda cevap vereceğiniz blog yazıları yazın.

6.KİŞİSEL GÖRÜŞLER 
Blog yazılarınızda %80 Profesyonel görüşlerinizi yansıtın ancak %20 oranında kişisel görüşleriniz ve insani farkındalıklarınıza yer ayırın derim.

 NETWORK AĞI HEDEFLEME  • § DOĞRU SEKTÖRÜ HEDEFLE
  • § DOĞRU KURUMLARI HEDEFLE
  • § DOĞRU KİTLEYİ HEDEFLE
  • § DOĞRU COĞRAFYAYI HEDEFLE

CONVERSATION

0 Comments:

Yorum Gönder

Back
to top