LiNUX KAMPi VE İsBAsI EgİTİMİ

Açık kaynak kodlu yazılımlar dünyada hızla yayılmakta, big data, yapay zeka, blockchain gibi birçok teknolojide açık kaynak kodlu yazılımlar kullanılmaktadır. Dünya üzerinde birçok şirket hatta Red Hat, Google ve Facebook gibi internet ölçekli dev şirketlere kadar birçok organizasyon, açık kaynak program ofisleri(OSPO-Open Source Program Office) kurup ve açık kaynak kodlu yazılımlara geçiş süreçlerini yönetmeye başlamışlardır. Ülkemizde de kamu kurumlarında açık kaynak kodlu yazılımların kullanımının artması devlet politikası olarak benimsenmektedir. 2016-2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı belgesinde de Stratejik Amaç olarak açık kaynak kodlu yazılımların yaygınlaşması, mevcut Pardus projesi ile eşgüdüm sağlanarak sürdürülmesi tarif edilmiştir.
Linux Kamp açık kaynak dünyasında kendini geliştirmek isteyenleri 15 gün ücretsiz eğitim ve ardından başarılı olanları 9 aylık İŞKUR destekli İşbaşı Eğitimi ile kendini yetiştirme imkânı sunuyor. İşbaşı eğitimini başarıyla tamamlayanlar BeyazNet te istihdam edileceklerdir.
Kampa Katılım Koşulları
TC vatandaşı olmak
Sabıka kaydı olmamak
18-29 yaş aralığında bulunmak
Teknik doküman anlayabilecek düzeyde İngilizce bilgisine sahip olunması
Temel düzeyde Linux bilgisine sahip olunması (sınav yapılacak)
Temel düzeyde programlama bilgisine sahip olunması (sınav yapılacak)
Üniversiteden mezun olmuş ya da son sınıf öğrencisi olup devam zorunluluğu kalmamış olmak
Başvuru tarihi itibariyle son 3 ay SGK kaydı olmamak
İstanbul’ da kendi imkânlarıyla konaklayabilecek olmak (Eğitim süresince E-mektep Altunizade ofisinde, İşbaşı Eğitimi ve İstihdam BeyazNet Ümraniye adresinde olacaktır)
x

CONVERSATION

0 Comments:

Yorum Gönder

Back
to top